احمد على کامرانفر هنرمند برجسته شوشتری درگذشت

jamnewsimage19071756

« احمد على کامرانفر » ( گچى ) پیشکسوت و موسیقیدان شوشتری در سن ٧٢ سالگى دار فانى را وداع گفت.

به گزارش سایت خبری پیک شوشتر ، این هنرمند که از نوازندگان تواناى موسیقى در خوزستان بود در شوشتر به دنیا آمد. وى از دوران کودکى نزد استاد عبدالمحمد برجسته (عَدول برجسته) تار نواز بى همتاى آن زمان که یکى از ردیفدانان بزرگ موسیقى جنوب ایران بود به شاگردى پرداخت تا جایى که در ایام پیرى و کهولت استاد برجسته ، ایشان کفالت و نگهدارى از وى را بعهده داشت.

 

زنده یاد کامرانفر بعدها به اهواز مهاجرت نمود و سالها به تربیت هنرجویان خوبى در زمینه ى نوازندگى و آموزش مقامهاى موسیقى شوشتر پرداخت. به گفته نزدیکان وى ، ایشان براى تکمیل دانش نوازندگى خود جلساتى را نیز نزد استاد جلیل شهناز طى نموده است.

 

وى مدت ۵ سال نیز به عنوان رییس انجمن موسیقى خوزستان و اهواز منشاء خدمات زیادى به علاقمندان موسیقى در این دیار شد.

 

بعدها او به پاس احترام به نام اولین استاد خود گروه موسیقى سنتى برجسته را با خوانندگى سید محمد مرعشى تشکیل داده و اجراهاى فراوانى را به همراه این گروه در جشنواره هاى مختلف کشورى و استانى انجام دادند.

 

این هنرمند ارزنده که بازمانده و وامدار قداماى مقام دان و مخزن نغمات و آهنگهاى موسیقى حوزه شوشتر بود ، علاوه بر نوازندگى صدایى زیبا و لطیف نیز داشت.

 

پیکر این هنرمند گرامى امروز با حضور خانواده ، هنرمندان موسیقى خوزستان و برخى از مسئولین این استان در قطعه ى هنرمندان ( آرامستان اهواز ) به خاک سپرده شد.

 

سایت خبری و تحلیلی « پیک شوشتر » درگذشت « احمد على کامرانفر » را به جامعه هنری ایران و خانواده این هنرمند تسلیت می گوید./

 

موسیقی ایرانیان

0 دیدگاه ثبت شده در “احمد على کامرانفر هنرمند برجسته شوشتری درگذشت”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرسنجی

به نظر شما بیشترین و مهمترین مشکل شوشتر که از نماینده مجلس انتظار دارید پیگیری کند چیست؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...

نظر سنجی

نظر شما در مورد سیستم جدید و قالب سایت پیک شوشتر چیست؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...

سرویس عکس پیک شوشتر