هفدهمین برداشت نیشکر در شرکت کشت و صنعت امام خمینی شوشتر آغاز شد

۸۲۲۷۵۸۰۶-۷۱۱۰۸۳۲۴
به گزارش پیک شوشتر ، برداشت نیشکر از سطح  ۱۰۱۵۰ هزار هکتار از مزارع کشت و صنعت امام خمینی(ره) شهرستان شوشتر آغاز شد.
مدیرعامل شرکت کشت و صنعت امام خمینی شوشتر از پیش‌بینی تولید یکصد هزار تن شکر در این شرکت تولیدی خبر داد و گفت: این مقدار شکر با برداشت ۸۸۰  هزارتن نیشکر از سطح  ۱۰۱۵۰ هزار هکتار صورت خواهد گرفت.
ناصر مجدی ظهر امروز در حاشیه آغاز به کار تولید شکر در کشت و صنعت امام خمینی شهرستان شوشتر اظهار داشت: حدود ۳۰ درصد از برداشت محصول نیشکر امسال بصورت سبز برداشت می شود و درصدد هستیم که در سال های آتی این مقدار به تدریج افزایش پیدا کرده و در نهایت بتوانیم به سمت برداشت کاملاً سبز حرکت نمائیم و گامهای مفیدی در جهت حفظ محیط زیست برداریم.
مجدی با اشاره به کسب رکورد برش، حمل و استحصال شکر در پایان بهره برداری گذشته و همزمان با آغاز سال اقتصاد مقاومتی، ضمن تقدیر و تشکر از کارکنان شرکت خاطر نشان کرد: کشت و صنعت امام خمینی با برداشت ۱۳۰۳۰ تن نیشکر و استحصال ۱۳۷۶ تن شکر در روز و در مجموع با برداشت ۸۴۵  هزار تن نیشکر و تولید حدود ۹۰  هزار تن شکر توانست بالاترین رقم تولید شکر از نیشکر را به خود اختصاص دهد .
در کشت و صنعت امام خمینی شوشتر بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ نفر مشغول بکار بوده و به ‌صورت غیرمستقیم این میزان اشتغال تا ۱۵ هزار نفر نیز می‌رسد.
شرکت کشت و صنعت نیشکر امام خمینی از جمله واحدهای هفتگانه شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی بوده که در ۳۰ کیلومتری جنوب شوشتر واقع شده است.

0 دیدگاه ثبت شده در “هفدهمین برداشت نیشکر در شرکت کشت و صنعت امام خمینی شوشتر آغاز شد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرسنجی

به نظر شما بیشترین و مهمترین مشکل شوشتر که از نماینده مجلس انتظار دارید پیگیری کند چیست؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...

نظر سنجی

نظر شما در مورد سیستم جدید و قالب سایت پیک شوشتر چیست؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...

سرویس عکس پیک شوشتر