مصاحبه خبرنگار پیک شوشتر با مدیرعامل سازمان آتش نشانی شوشتر

 

حادثه آتش سوزی ساختمان پلاسکو که منجر به شهادت چند تن از آتش نشانان گردید ، فرصتی شد تا با مدیرعامل سازمان آتش نشانی شوشتر مصاحبه نمایم تا مردم و مسئولان شوشتر بیش از گذشته از کمبودها ، خطرات و اتفاقاتی که ممکن است در اینجا نیز رخ بدهد قرار بگیرند .

ضمن اینکه مدیرعامل سازمان آتش نشانی شوشتر در این مصاحبه می گوید که ما هم ساختمانهایی داریم که اگر ایمن سازی نشوند ممکن است نمونه حادثه ساختمان پلاسکو در اینجا نیز رخ بدهد .

در زیر متن کامل مصاحبه مصطفی فتحی زاده خبرنگار سایت خبری پیک شوشتر با سید مهدی ایوبی مدیرعامل سازمان آتش نشانی شوشتر را می خوانید:

 

۱- در خصوص حادثه آتش سوزی ساختمان پلاسکو اگر صحبتی دارید بیان نمایید؟

حادثه ساختمان پلاسکو به عنوان جرقه ایی که به جهت امکانات و بهینه ساختن ساختار اِچ اِس سی ( ایمنی ) و باتوجه به اینکه حادثه هیچ وقت خبر نمی کند ، این اتفاق ، زنگ خطری برای ما آتش نشانان می باشد تا بیشتر و بهتر آماده عملیاتهای این چنین باشیم و امیدواریم که دیگر شاهد اینگونه حوادث نباشیم . ما روز ۷ مهر را که روز آتش نشانی می باشد جهت فرهنگ سازی قرار دادیم ولی شاهد حادثه ساختمان پلاسکو بودیم که امیدوارم آخرین حادثه طول تاریخ ایران در زمینه آتش کاران شهید ما باشد .

۲- آیا ممکن است در شوشتر حادثه ایی مانند ساختمان پلاسکو رخ بدهد؟

با توجه به قدمت تاریخی شوشتر از نظر فیزیکی در بافت قدیم ، چندین ساختمان ۳ الی ۴ طبقه که قدمت آنها حدودا بالای ۳۰ سال می باشد را داریم که به آنها هم اخطار داده ایم . از کسبه و افرادی که در مجتمع های این ساختمانها زندگی و یا کار می کنند تقاضا داریم که نسبت به بازسازی ( تخریب ) و ترک ممالک فوق اقدام نمایند و ما نیز اخطارهای قانونی را به آنها داده ایم و کوتاهی و کم کاری از طرف ممالک فوق می باشد و در صورت بروز حادثه باید پاسخگو باشند .

۳- در خصوص فرهنگ سازی چه اقداماتی انجام گرفته است؟

ما در دو سال گذشته اولین شهر سفیرهای آتش نشانی توسط تاکسیرانی بوده ایم که تمام تاکسیهای شوشتر مجهز به کپسولهای دستی اطفای حریق شده اند . و بارها شاهد از خودگذشتگی این سفیران ( رانندگان تاکسی ) برای همنوعان و همشهریان خود جهت اطفای حریق بوده ایم که از آنان تقدیر و تشکر می نمایم .

۴- آتش نشانی شوشتر چه انتظاری از شهروندان دارد؟

باتوجه به قدمت چندهزارساله شوشتر و ساختمانهای فرسوده در بافت قدیم ، امیدواریم شاهد آن باشیم که بتوانیم با آموزشهای لازم در خصوص اطفای حریق با استفاده از کپسولها و خاموش کننده های دستی، شهروندان چه برای خود و چه برای دیگران با اطفای حریق در مواقع بروز حادثه آتش سوزی ، به بهترین شکل ممکن حریق را مهار نمایند .

۵- در شوشتر چند نفر آتش نشان داوطلب داریم؟

حدود ۲۰۰ نفر . ما آمادگی داریم هم برای بانوان و هم برای آقایان دوره های مقدماتی با استفاده از خاموش کننده های دستی ( کپسولها ) را به این عزیزان آموزش بدهیم .

۶- آتش نشانی شوشتر از نظر امکانات چه کمبودهایی دارد و چه اقداماتی برای رفع این کمبودها انجام داده اید؟

باتوجه به قول مساعد شهردار محترم و شورای شهر شوشتر در خصوص تجهیزات بروز آتش نشانی اعم از ماشین آلات سبک و سنگین و همچنین داشتن امکانات بروز برای ساختمانهای جدیدالاحداث مانند مسکن مهر ، امیدواریم شاهد بهره مندی هرچه زودتر این امکانات برای ساختمانهای با طبقات بالا باشیم . ضمن اینکه در پروژه مسکن مهر نیاز به یک ایستگاه آتش نشانی داریم .

۷- از کسبه بازار چه انتظاری دارید؟

از همه کسبه بازار به خصوص مشاغلی مانند کارگاههای شیرینی پزی ، مراکز پنبه زنی ، جوشکاران ، صافکاران ، صنف پوشاک و نجّار انتظار داریم برای محل کسب خود خاموش کننده های دستی ( کپسول ) تهیه نمایند ./

 

0 دیدگاه ثبت شده در “مصاحبه خبرنگار پیک شوشتر با مدیرعامل سازمان آتش نشانی شوشتر”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرسنجی

به نظر شما بیشترین و مهمترین مشکل شوشتر که از نماینده مجلس انتظار دارید پیگیری کند چیست؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...

نظر سنجی

نظر شما در مورد سیستم جدید و قالب سایت پیک شوشتر چیست؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...

سرویس عکس پیک شوشتر