نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات شورای شهر تا ۱۶ فروردین اعلام می شود

 

 

استعلام صلاحیت داوطلبان شرکت‌کننده در انتخابات شوراها، از تاریخ ۳۰ اسفند ماه ۹۵ تا ۶ فروردین ماه ۹۶، آغاز می شود و استعلامات به صورت روزانه به مراجع چهارگانه مانند قوه‌قضائیه ، وزارت اطلاعات ، نیروی انتظامی و ثبت احوال فرستاده می‌شود و اعلام نتایج بررسی‌های آنها از تاریخ هفتم فروردینماه ۹۶ تا ۱۶ فروردین اعلام خواهد شد.

به گزارش صفحه ویژه انتخابات شورای شهر سایت خبری پیک شوشتر ، رسیدگی به صلاحیت داوطلبان در هیئت‌های اجرایی از ۱۷ تا ۲۳ فروردین ماه به مدت ۷ روز ادامه خواهد داشت.

بعد از اعلام نظر هیئت‌های اجرایی ، نوبت به اعلام نظر هیئت‌های نظارت شهرستان و بخش می‌رسد که این مهم از ۲۵ تا ۳۰ فروردین ماه ۹۶ صورت می‌گیرد و این نظرات روز اول اردیبهشتماه ۹۶ به هیئت‌های اجرایی ابلاغ می‌شود.

نتایج بررسی صلاحیت‌ها در تاریخ دوم اردیبهشتماه ۹۶ از طریق فرمانداری‌ها به داوطلبان اعلام خواهد شد.

سوم تا ششم اردیبهشتماه ، داوطلبان معترض به رد صلاحیت خود می‌توانند به هیئت‌های نظارت بالادستی مراجعه کنند. این هیئت‌ها از تاریخ هفتم تا ۱۶ اردیبهشتماه، به مدت ۱۰ روز در هیئت‌های نظارت شهرستان و استان به این شکایات رسیدگی خواهند کرد.

نتیجه بررسی شکایات در تاریخ هفدهم اردیبهشتماه ۹۶ از طریق هیئت‌های نظارت شهرستان و استان به هیئت‌های اجرایی ابلاغ شده و در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد.

اسامی داوطلبان از تاریخ ۱۸ تا ۲۰ اردیبهشتماه تهیه و منتشر می‌شود و در همین بازه زمانی، دستگاه‌های الکترونیک نیز در حوزه‌های تعیین شده با نظر هیئت‌های نظارت، مستقر خواهد شد.

مهلت تبلیغات یک هفته‌ایی داوطلبان تأیید صلاحیت شده، از تاریخ ۲۱ تا ۲۷ اردیبهشت ماه ۹۶ خواهد بود که از تاریخ ۲۸ اردیبهشت ماه، هرگونه فعالیت تبلیغاتی ممنوع است.

کسانی که پس از اعلام نتیجه انتخابات نسبت به آرای خود اعتراض دارند برابر ماده ۵۵ و ۵۶ قانون انتخابات شوراها، دو روز از زمان اعلام نتیجه فرصت دارند تا شکایت خود را به هیئت‌های نظارت اعلام کنند. رسیدگی و اعلام نظر نهایی هیئت‌های نظارت شهرستان و استان به شکایت‌های ثبت‌ شده، تا ۱۵ روز پس از اخذ شکایت خواهد بود./

www.peikshushtar.ir

 

0 دیدگاه ثبت شده در “نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات شورای شهر تا ۱۶ فروردین اعلام می شود”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرسنجی

به نظر شما بیشترین و مهمترین مشکل شوشتر که از نماینده مجلس انتظار دارید پیگیری کند چیست؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...

نظر سنجی

نظر شما در مورد سیستم جدید و قالب سایت پیک شوشتر چیست؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...

سرویس عکس پیک شوشتر