مصاحبه خبرنگار پیک شوشتر با ساسان مددی مسئول گروه هنری فدک شوشتر

 

هنرمندانی را که سالها در شهرستان شوشتر زحمت کشیده اند شاید بسیاری نشناسند و شاید نمی دانند که این هنرمندان چه دغدغه ها و چه حرفهایی برای گفتن با شما مردم و مسئولان داشته باشند . سایت خبری پیک شوشتر در راستای حمایت از همه هنرمندان در همه بخشهای هنری در این شهرستان اقدام به مصاحبه با هنرمندان نموده است که در زیر متن کامل مصاحبه مصطفی فتحی زاده خبرنگار سایت خبری پیک شوشتر با ساسان مددی مسئول گروه هنری فدک شهرستان شوشتر را می خوانید:

 

۱- خودتان را معرفی کنید؟

ساسان مددی کاهکش هستم. کارشناس کشاورزی و سرپرست شیفت اداره تامین آب شرکت کشت و صنعت میرزا کوچک خان و توسعه نیشکر واقع در کیلومتر ۷۰ جاده اهواز به خرمشهر. سرپرست گروه تئاتر و تعزیه فدک و عضو شورای بازبینی متون و صدور پروانه اجرای نمایش شهرستان شوشتر.

۲- تخصص شما در چه رشته ایی است؟

کلمه تخصص را نمیتوانم برای خود بکار ببرم چون هنرهای نمایشی هنریست برای قضاوت مخاطب، و اوست که میزان و سنجشی را برای هنرمند و هنرش تعیین میکند   اما تقریبا به صورت عاشقانه در همه گرایشهای هنر نمایش و سینما فعالیت داشتم. در بازیگری در ژانرهای مختلف، کارگردانی ف نویسندگی  و…

همه این فعالیت ها را نه به جهت شهرت یا مدرک بلکه برای دل خود در مدت ۳۱ سال انجام داده ام و ادامه دار.

۳- چند سال است که بازیگری انجام می دهید؟

بازیگری را از سال ۱۳۶۵ در سن ۱۲ سالگی از کانون پرورش فکری مسجدسلیمان شروع کردم که در آنجا زیر نظر استاد داریوش باقرفر ،استاد احمد نسوحی و استاد هوشنگ هیهاوند آموزش های اولیه تئاتر را آموختم اما بدلیل نظامی بودن شغل پدر به شهرستان شوشتر در سال ۶۸ به این شهر نقل مکان نمودیم و ادامه فعالیت هنری خود را در کانون پرورش فکری کودکان شهرستان شوشتر دنبال نمودم .

۴- تاکنون در چند نقش بازی کرده اید؟

با توجه به شناخت درونی خود  علاقه خاصی به نقش های آنتی پاتیک و منفی داشتم. ازنقش گرگ شنگول و منگول کودکی تا اصغر یزید دوران جوانی و شمر ابن زیاد و عمرسعد دوران بزرگسالی را در کنار دوست عزیز و دیرینم خلیل ضرغامپور تجربه کردم.

۵- چه مدارکی در زمینه هنری دارید؟

به نظر بنده بهترین مدرک هنری ، کارنامه درخشان یک هنرمند است بهر حال در کنار مشغله کاری، فعالیت های هنری خود را بصورت مستمر دنبال کردم که حاصل آنها:
۳ سال تحصیلات عالی در زمینه  کارگردانی سینما را در پژوهشکده هنر بسیج در تهران و یک دوره نقد زیر نظر استاد نصرالله قادری در کرج و شرکت در وُرک شاپهای مختلف.

۶- چه جوایزی دارید؟

از سال ۶۶ و ۶۷ در سن ۱۳ سالگی دو مقام کشوری مسابقات سراسری تئاتر از وزیر وقت آموزش و پرورش دریافت نمودیم که بابی شد برای ادامه این راه و تا کنون نیز تقدیر نامه ها و مقام هایی از جشنواره های مختلف داشته ام.

۷- چه تعداد بازی در کارنامه کاری خود دارید؟

در زمینه تئاتر تعدادی از آنها را نام میبرم:
خرس سفید  در رویای سیاه نوشته    احسان رحیمی
همسرا       در غریبه ها و پسر نوشته   علی شجایی
وزیر        در سیاه بازی
کوهزاد     در عاشق کشون   نوشته عزت ا… مهرآوران
مراد         در حجله به خین     نوشته خودم
اصغر یزید   در آه چه سبک بود پاییز
نقالی هایی از شاهنامه
زراره       در من زراره عذر طاها هستم
طاهر      در نذر  نوشته استاد چایانی
ابن زیاد و عمر سعد و شمر در تعزیه هیئت عاشورایان و فدک
در زمینه هنر سینما :
نقش معلم در فیلم گل ها
نقش پدر شهید خیاط ویس  در فیلم مردی از ویس
و ساخت مستند های
۱٫ روبیل
۲٫ شهید موذن
و در ساخت فیلم های کوتاه :
۱٫ گود
۲٫ شاید این جمعه …
مدیر صحنه تله تئاتر نذر که در صدا و سیمای مرکز همدان تهیه و ضبط گردید. و ساخت نماهنگ و دکور های مختلف یادواره های مختلف در پایگاهها و مساجد.

۸- آیا قصد دارید در سال ۹۶ نقش جدیدی داشته باشید؟

سالهاست که بیشتر مشغول کارگردانی تئاتر و ساخت فیلم های کوتاه و تدریس تئاتر هستم و کمتر به بازیگری پرداخته ام . با توجه به این که تعداد هنرآموزان گروه به حدود ۵۰ نفر رسیده اند که همه دارای استعداد بالایی هستند و تا کنون دو دوره تخصصی بازیگری برای آنها برگزار کردم و احتمالا در آینده نیز به مبحث آموزش خواهم پرداخت تا به امید خدا بتوانم از دل آنها کارگردان و بازیگران موفقی به شهرمان تزریق کنیم. همچنین در سال ۹۶ تئاتری بسیار متفاوت و احتمالا یک تعزیه جدید بروی صحنه خواهم برد.

۹- آیا تاکنون بخشی از درآمد نمایشهای خود را به نیازمندان اهدا نموده اید؟

امروزه تئاتر به اسثنای کمدی و کودک در دیگر ژانرها در شهرستانها با استقبال کمرنگ مردم مواجه است لذا درآمدزا نخواهد بود اما ما در زمینه ترویج هنر دینی اقدامات ارزنده ایی داشته ایم از جمله این که در سال ۸۵ اقدام به تشکیل هیئت تعزیه فدک نمودم و در ایام محرم ، اربعین حسینی ، فاطمیه و ماه مبارک رمضان اقدام به اجرای تعزیه های میدانی مختلف از جمله شهادت حضرت رقیه ص ، شهادت حضرت علی اصغر ، راهب نصرانی ، خانه خولی ، سفر یاس کبود ، از مهراب تا معراج و … در سطح شهر نمودیم و تاکنون توانستیم بیش از ۵۰۰ اجرا را از سال ۸۵ تا کنون در کارنامه خود ثبت کنیم .

۱۰- در پایان چه سخنی با مردم و مسئولان دارید؟

ابتدا باید تشکر کنم از خانواده صبورم که تمام این سالها به علاقه و عشق من به هنر تئاتر احترام گذاشته و یار و یاور من بودند. در ادامه امیداورم دوباره شاهد پیوند عمیق مردم و خانواده ها با تئاتر باشیم و سالن ها مملو از حضور آنها گردد و باز امیدوارم مسئولین، بسته حمایتی فرهنگی را سرلوحه برنامه های خود قرار دهند تا شاهد رشد و شکوفایی استعداد های نوظهور این شهر باشیم./

www.peikshushtar.ir

کانال تلگرام سایت خبری پیک شوشتر:

@peikshushtar

 

 

 

 

0 دیدگاه ثبت شده در “مصاحبه خبرنگار پیک شوشتر با ساسان مددی مسئول گروه هنری فدک شوشتر”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرسنجی

به نظر شما بیشترین و مهمترین مشکل شوشتر که از نماینده مجلس انتظار دارید پیگیری کند چیست؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...

نظر سنجی

نظر شما در مورد سیستم جدید و قالب سایت پیک شوشتر چیست؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...

سرویس عکس پیک شوشتر