مصاحبه خبرنگار پیک شوشتر با امینه گل زاده فیلمنامه نویس و نویسنده شوشتر

 

هنرمندانی را که سالها در شهرستان شوشتر زحمت کشیده اند شاید بسیاری نشناسند و شاید نمی دانند که این هنرمندان چه دغدغه ها و چه حرفهایی برای گفتن با شما مردم و مسئولان داشته باشند . سایت خبری پیک شوشتر در راستای حمایت از همه هنرمندان در همه بخشهای هنری در این شهرستان اقدام به مصاحبه با هنرمندان نموده است که در زیر متن کامل مصاحبه مصطفی فتحی زاده خبرنگار سایت خبری پیک شوشتر با امینه گل زاده از فیلمنامه نویسان و نویسندگان شهرستان شوشتر را می خوانید:

 

۱- خودتان را معرفی کنید؟

به نام خالق لوح و قلم ، باسلام و احترام . امینه گل زاده هستم، مسئول ادبی و هنری کانون بسیج هنرمندان شوشتر.

۲- تخصص شما در چه رشته ایی است؟

به لطف و یاری خدا در سه بخش داستان ، فیلمنامه و نمایشنامه از هنر مقدس نویسندگی فعالیت دارم.

۳- چند سال است که نویسندگی می کنید؟
سال ۱۳۸۵ برای بنده بسیار سال خوبی بود ، چرا که یادآورِ شروع فعالیتهای هنری ام بصورت جدی می باشد , همچنین کسب رتبه ی اول در جشنواره ی داستان ِ دانشجویی استان خوزستان که در همان سال برایم رخ داد .

۴- تاکنون در چند کار هنری شرکت داشته اید؟
در رابطه با کارهای نمایشی بنده از سال ۱۳۹۰ همکاری خودم را با گروه کودک و نوجوان تُرنج آغاز کردم . در این مدت سه اثر به نامهای حدیث کسا ، کچل، دفترچه خاطرات خاله ، از بین نوشته هایم به مرحله ی اجرا رسیدند و به جز اینها به عنوان مشاور طرح در کنار گروه نیز فعالیت میکردم و در مورد کارهای سینمایی به دلیل رشته ی تحصیلی و هنری ام  در زمینه فیلم نامه نویسی , چندین متن در این زمینه دارم که هشت مورد از آنها را به عنوان پروژه به استاد تحویل دادم و در کنارشان یک طرح فیلم کوتاه با موضوع دفاع مقدس توسط بنیاد حفظ آثار و ارزشهای اسلامی شهرکرد ساخته شده است.
همچنین یک کار انیمیشن با موضوع دینی و قرآن توسط یکی از دوستان کارگردان در دانشگاه اصفهان برای ساخت و شرکت در جشنواره دانشجویی ، که در مراحل اولیه ی تولید است .

۵- چه مدارکی در زمینه هنری دارید؟
از سال ۱۳۹۱ به مدت چهار سال در مجتمع و دانشگاه هنر انقلاب اسلامی سازمان بسیج هنرمندان تهران , نویسندگی و به طور خاص در رشته ی فیلم نامه نویسی تحصیل کردم.
سال ۱۳۹۵ , نویسندگی و کارگردانی تئاتر کودک و نوجوان را با استاد فدایی حسین در دزفول گذراندم و دوره داستان نویسی آل جلال که توسط بنیاد ادبیات داستانی در اندیمشک برگزار شد و همینطور در دوره داستان نویسی اداره ارشاد شوشتر شرکت داشتم .

۶- چه جوایزی دارید؟
بنده رتبه هایی در سطح استان , منطقه و کشوری به دست آوردم .
به عنوان نمونه این اواخر رتبه دوم داستان نویسی در جشنواره قرآن و عترت قزوین را کسب کردم .
در زمینه نمایش نامه هم برگزیده ی جشنواره شیدایی مشهد مقدس شدم .

۷- چه تعداد آثار در کارنامه کاری خود دارید ؟
به لطف خدا ۴۰ اثر در سه بخش داستان ، فیلمنامه و نمایشنامه دارم .

۸- آیا قصد دارید در سال ۹۶ کار جدیدی داشته باشید؟
بعد از چاپ یکی از داستانهایم که در فراخوانی از سوی  انتشارات آرنا , برگزیده شد و در مجموعه ی داستان با عنوان *نود و پنج* در کنار آثار دیگر دوستان نویسنده به چاپ رسید ، تصمیم دارم امسال هم یکی دیگر از داستانهایم را در ژانر کودک به مرحله چاپ برسانم و در حال حاضر در زمینه ی فیلمنامه و نمایش هم چند طرح در دست نگارش دارم .

۹- آیا تاکنون بخشی از درآمد هنری خود را به نیازمندان اهدا نموده اید؟
باید بگویم یکی از الطافِ خداوند ، در حقِ من این است که وقتی اثر هنری را خلق میکنم تنها نیستم . یک هنرمند وقتی به عنوان مثال مینویسد و میسازد دغدغه اش دردِ جامعه است ، او در کنار خودش کودکانِ کار ، زنانِ بی سرپرست ، انسانهای بی بضاعت و … را می بیند ، او اگر براستی هنرمندی اخلاق گرا باشد نمیتواند از عوایدِ فعالیتهایش به تنهایی سود ببرد . خدا را شکر بنده هم سهمی از فعالیتهای هنری ام را به نیازمندان اختصاص داده ام.

۱۰- در پایان چه سخنی با مردم و مسئولان دارید؟
مردمِ ما حرفهای بسیاری برای گفتن دارند ، در واقع من به عنوان هنرمند باید شنونده ی مردم  باشم تا گوینده .
اما با مسئولین محترم شهرم که حمایتهایشان بی دریغ است سخنی دارم ، از آنجا که تئاتر و فیلم هر دو از ابزارِ قوی برای هدایت مردم علی الخصوص جوانانِ ما به مسیری صحیح و در جهت الگوسازی برای یک زندگی سالم می باشد لذا توجه ویژه ی مسئولین به داستان و فیلمنامه هایی که در این راستا نگارش میشوند از اهمیت والایی برخوردار است .
می طلبد که بزرگواران در این عرصه بیش از پیش از هنرمندانِ شهرم حمایت کنند تا دست به دست هم برای اعتلای فرهنگ و هنرِ کشورمان تلاش کنیم و یک تشکر ویژه از سه بزرگوار : از مسئول بسیج هنرمندان استاد ضرغام پور و رییس محترم  اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی استاد بهرامی و مسئول  انجمن نمایش شهرمان استاد نجوایی که همیشه حامی و پشتیبان هنرمندان بوده اند , این فرصت
را مغتنم می شمارم و از هر سه بزرگوار کمال سپاس و قدردانی را دارم .
و از خانواده ی عزیز و صمیمی ام که همواره پشتوانه و مشوق اصلی من در این مسیر بوده اند تشکر میکنم ./

www.peikshushtar.ir

کانال تلگرام سایت خبری پیک شوشتر:

@peikshushtar

 

 

0 دیدگاه ثبت شده در “مصاحبه خبرنگار پیک شوشتر با امینه گل زاده فیلمنامه نویس و نویسنده شوشتر”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرسنجی

به نظر شما بیشترین و مهمترین مشکل شوشتر که از نماینده مجلس انتظار دارید پیگیری کند چیست؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...

نظر سنجی

نظر شما در مورد سیستم جدید و قالب سایت پیک شوشتر چیست؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...

سرویس عکس پیک شوشتر