مصاحبه خبرنگار پیک شوشتر با محمدرضا بشیرزاده از خوانندگان و نوازندگان تمبک ، سه تار و عود در شوشتر

 

هنرمندانی را که سالها در شهرستان شوشتر زحمت کشیده اند شاید بسیاری نشناسند و شاید نمی دانند که این هنرمندان چه دغدغه ها و چه حرفهایی برای گفتن با شما مردم و مسئولان داشته باشند . سایت خبری پیک شوشتر در راستای حمایت از همه هنرمندان در همه بخشهای هنری در این شهرستان اقدام به مصاحبه با هنرمندان نموده است که در زیر متن کامل مصاحبه مصطفی فتحی زاده خبرنگار سایت خبری پیک شوشتر با محمدرضا بشیرزاده از خوانندگان و نوازندگان تمبک ، سه تار و عود در شهرستان شوشتر را می خوانید:

 

۱- خودتان را معرفی کنید؟

محمدرضا بشیرزاده متولد ۱۳۷۶ از شوشتر هستم .
۲- تخصص شما در چه رشته ایی است؟

بنده در زمینه ی موسیقی ، آواز را به صورت جدی و حرفه ایی دنبال میکنم و در سازهای تمبک ، سه تار و عود فعالیت دارم .
۳- چند سال است که خوانندگی می کنید؟

از آنجایی که خانواده ی من خانواده ایی اهل هنر و هنردوست هستند من از دوران طفولیت آواز میخواندم و علاقه ی خاصی به موسیقی داشتم ولی از سن ۹ سالگی به صورت جدی و آکادمیک شروع کردم .
۴- تاکنون چند آهنگ خوانده اید؟

آوازها و تصانیف متعددی تا کنون به صورت ضبط استودیویی و اجرای کنسرتی خوانده ام ولی در آینده ایی نه چندان دور در فکر آلبوم هستم.
۵- چه مدارکی در زمینه هنری دارید؟

در زمینه ی موسیقی بجز مدرک دانشگاهی هیچ مدرک دیگری ندارم و مدرک هر موزیسین توانایی اوست که بنده در رشته ی آواز افتخار شاگردی استاد ارحام صدر (اصفهان) ، استاد مرتضی شنبه زاده (شوشتر) ،
و استاد وحید تاج ، استاد علیرضا وکیلی منش و استاد مهدی امامی (تهران) که این سه شخص از خوانندگان خوب کشور و جزء هنرجویان آواز کارگاه استاد محمدرضا شجریان هستند و در زمینه ی تئوری موسیقی و سلفژ ، هنرجوی استاد داود عزیززاده (اهواز) بوده ام.
۶- چه جوایزی دارید؟

تقدیر نامه ها و دیپلم افتخارهای زیادی دارم که در جشنواره ها و اجراهایی که در شهرهای مختلف اجرا داشته ام به من تعلق گرفته است .
۷- آهنگهای شما بیشتر با چه گویشی است؟

در زمینه ی موسیقی کلاسیک ایرانی با زبان فارسی و گاها  تصانیف و آواز های محلی شوشتری و بختیاری .
۸- آیا قصد دارید در سال ۹۶ کار جدیدی داشته باشید؟

بله حتما در سال ۹۶ کارهایی در دست انجام است از جمله کنسرت و  تراک .
۹- آیا تاکنون بخشی از درآمد هنری خود را به نیازمندان اهدا نموده اید؟

متاسفانه موسیقی در ایران و مخصوصا شهرهای کوچک تر مثل شوشتر میتوان گفت هیچگونه درآمدی ندارد و همیشه دوستان  موزیسین با اینچنین مشکلاتی رو به رو هستند ولی اگر روزی درآمدی از موسیقی داشتم حتما این کار را انجام خواهم داد و به نیازمندان توجه خاصی میکنم .
۱۰- در پایان چه سخنی با مردم و مسئولان دارید؟

از مردم مهربان و هنردوست شوشتر بسیار سپاسگزارم که همیشه بنده را مورد محبت خودشان قرار دادند. امیدوارم بتوانم قدردان محبت هایشان باشم. و سپاس از محبت های آقای علی بهرامی رییس اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان شوشتر و مسئول انجمن موسیقی شهرستان شوشتر استاد عزیزم مرتضی شنبه زاده که  زحمات زیادی در پیشبرد اهداف هنر موسیقی شهرستان شوشتر تا کنون کشیده اند. ولی مشکلات فراوانی هست از جمله اجازه نداشتن تبلیغ به صورت وسیع برای کنسرت های موسیقی در شوشتر و مشکلات اینچنینی که امیدوارم هر چه زودتر مرتفع بشود که ما هم بتوانیم برای ترویج موسیقی ناب ایرانی و محلی فعالیت هایی انجام بدهیم./

www.peikshushtar.ir

کانال تلگرام سایت خبری پیک شوشتر :

@peikshushtar

 

0 دیدگاه ثبت شده در “مصاحبه خبرنگار پیک شوشتر با محمدرضا بشیرزاده از خوانندگان و نوازندگان تمبک ، سه تار و عود در شوشتر”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرسنجی

به نظر شما بیشترین و مهمترین مشکل شوشتر که از نماینده مجلس انتظار دارید پیگیری کند چیست؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...

نظر سنجی

نظر شما در مورد سیستم جدید و قالب سایت پیک شوشتر چیست؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...

سرویس عکس پیک شوشتر