مصاحبه خبرنگار پیک شوشتر با بیژن ایروانی از مجریان شوشتری در صداوسیمای استان خوزستان

 

هنرمندانی را که سالها در شهرستان شوشتر زحمت کشیده اند شاید بسیاری نشناسند و شاید نمی دانند که این هنرمندان چه دغدغه ها و چه حرفهایی برای گفتن با شما مردم و مسئولان داشته باشند . سایت خبری پیک شوشتر در راستای حمایت از همه هنرمندان در همه بخشهای هنری در این شهرستان اقدام به مصاحبه با هنرمندان نموده است که در زیر متن کامل مصاحبه مصطفی فتحی زاده خبرنگار سایت خبری پیک شوشتر با بیژن ایروانی از مجریان شوشتری در صداوسیمای استان خوزستان را می خوانید:

 

۱- موافقید با بیوگرافی مختصری از خودتان شروع کنیم؟
بله، خواهش میکنم. بیژن ایروانی هستم، متولد ۱۴ مرداد ۵۳. لیسانس زبان انگلیسی و فوق لیسانس جامعه شناسی را از دانشگاه شهید چمران اهواز دریافت کرده ام. دبیر زبان انگلیسی دبیرستان های اهواز هستم و در برخی از دانشگاه های اهواز در حوزه ی جامعه شناسی و روابط عمومی تدریس میکنم. آخرین مسئولیت اجرایی بنده برمی گردد به اردیبهشت ۹۵ که تا آن زمان رییس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان بودم.
سال ۱۳۷۶ تست صدا دادم و به عنوان گزارشگر رادیو وارد صدا و سیمای مرکز خوزستان شدم. بعد از آن گویندگی رادیو، گزارشگری و اجرای تلویزیونی را هم تجربه کردم.

۲- و چه شد که سراغ تست صدا رفتید؟
من پیش از ورود به صدا و سیما، اجرای صحنه ایی داشتم. همین موجب آشنایی شد.

۳- سابقه ی اجرای چه برنامه هایی را دارید؟
واقعیت آن است که تقریبا برنامه ای پیدا نمیشود که حداقل یک بار آن را اجرا نکرده باشم. اصولا ویژگی صدا و سیمای مراکز استان ها این است که شرایط برای تجربه ی اجرای برنامه های مختلف فراهم است. البته این مورد، فرصت و تهدید توامان است. به هر حال ضعف در اجرای هر کدام از این برنامه ها می تواند کل پیشینه ی شما را تهدید کند. از سویی اجرا در ژانرهای مختلف، تجربه ای منحصر به فرد است.

۴- در حال حاضر چه برنامه هایی را در دست اجرا دارید؟
در رادیو برنامه ی انتقادی “موج مثبت” که روزهای زوج ساعت ۸:۳۵ صبح پخش می شود و برنامه ی “رنگین کمان همدلی” ِ روزهای شنبه و سه شنبه ساعت ۱۹:۱۵ که به بررسی آداب و رسوم و فرهنگ قوم بزرگ بختیاری می پردازد.
و در تلویزیون هم برنامه ی “افق روشن” که پای صحبت مسئولان استانی می نشیند.

۵- آیا در برنامه هایتان به شوشتر هم اشاره می کنید؟
شوشتر از سرمایه های فوق العاده ارزشمند ِ تاریخی و فرهنگی این مرز و بوم و اصولا جهان است. بنابراین بنده هم نه به عنوان یک شوشتری، که به عنوان یک مدعی جهان وطنی، هرجا و هر مکان که فرصتی پیش آمده از شوشتر و شوشتری ها و پیشینه و اعتبار تاریخی این خطه گفته ام و همیشه دغدغه ی معرفی بیشتر توانمندی های شهرم را داشته ام.
شاید گفتن این خاطره هم جالب باشد که چند سال پیش در قالب یک ارتباط تلفنی با صدا و سیمای مرکز کیش، در پایان گفتگو پا در کفش اهالی ارجمند موسیقی کردم و یک ترانه ی شوشتری را برایشان زمزمه کردم.

۶- نکته ایی خطاب به علاقمندان حوزه ی اجرا دارید؟
اجرا هم مانند سایر حوزه های هنری، یک “آن” می خواهد. اگر عزیزان علاقمند، این “آن” را در خودشان کشف کرده اند، در اولین قدم بخوانند و بخوانند و بخوانند. بی تردید این “آن” و آن “خواندن” به آنچه می خواهند رهنمون شان می کند.

۷- و نظرتان در خصوص پیک شوشتر؟
عالی ، قابل تامل و قابل ستایش است. درود به پیگیری و خستگی ناپذیری شما دوست ارجمندم جناب آقای مصطفی فتحی زاده.
ضمن اینکه دست تمام هنرمندان خوزستانی به ویژه هنرمندان شوشتری را به گرمی می فشارم و مقابل شان تعظیم می کنم./

www.peikshushtar.ir

کانال تلگرام سایت خبری پیک شوشتر :

@peikshushtar

 

0 دیدگاه ثبت شده در “مصاحبه خبرنگار پیک شوشتر با بیژن ایروانی از مجریان شوشتری در صداوسیمای استان خوزستان”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرسنجی

به نظر شما بیشترین و مهمترین مشکل شوشتر که از نماینده مجلس انتظار دارید پیگیری کند چیست؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...

نظر سنجی

نظر شما در مورد سیستم جدید و قالب سایت پیک شوشتر چیست؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...

سرویس عکس پیک شوشتر