مصاحبه خبرنگار پیک شوشتر با نوذر گلبهار از خوانندگان شوشتر

 

هنرمندانی را که سالها در شهرستان شوشتر زحمت کشیده اند شاید بسیاری نشناسند و شاید نمی دانند که این هنرمندان چه دغدغه ها و چه حرفهایی برای گفتن با شما مردم و مسئولان داشته باشند . سایت خبری پیک شوشتر در راستای حمایت از همه هنرمندان در همه بخشهای هنری در این شهرستان اقدام به مصاحبه با هنرمندان نموده است که در زیر متن کامل مصاحبه مصطفی فتحی زاده خبرنگار سایت خبری پیک شوشتر با نوذر گلبهار از خوانندگان شوشتر را می خوانید:

 

۱- لطفا خودتان را معرفی کنید؟
نوذر گلبهار هستم ٬متولد شوشتر ۱۳۳۵و ساکن اهواز.
۲- تخصص هنری شما در چه رشته ایی است؟
خواننده آواز سنتی .
۳- چند سال است خوانندگی می کنید؟
از سال۱۳۸۱ با اجرای  کنسرت بصورت متناوب فعالیتم را شروع کردم .
۴- تاکنون چند کنسرت موسیقی داشته اید؟
تاکنون حدود ۱۴ الی ۱۵ اجرای زنده و کنسرت داشته ام٬ منتها با گروه های مختلف در اهواز و شوشتر و افتخار دارم که در تعدادی از این اجراها بطور جداگانه٬ به سرپرستی و نوازندگی اساتید مطرح و برجسته استان جناب آقای کاظم اهلی – داوود عزیززاده – جمشید سروستانی و کاظم پوره شرکت داشته ام .
۵- چه مدرکی در زمینه هنری دارید؟
صاحب مدرک آکادمیک در رشته موسیقی نیستم ٬آواز را بصورت تجربی دنبال کرده ام و از آثار آموزشی اساتید بنام آواز٬ مثل محمود کریمی – عبداله دوامی- حسن کسایی – حاتم عسکری در زمینه ردیف٬ همچننین از آثار آموزشی اساتیدی مانند مرتضی سرآبادی  ٬فرهاد فراهانی و دیگر آثار در زمینه تئوری موسیقی و فن بیان و پرورش صدا٬ بهره فراوان نصیبم گردیده است و البته همچنان افتخار شاگردی در کلاس گنجینه «گلهای رنگارنگ» با گوش جان را دارم.
۶- چه جوائزی دارید؟

شخصا جایزه ایی در رشته موسیقی ندارم  ٬ولی در دهمین جشنواره موسیقی استان خوزستان به همراه «گروه موسیقی مهر شوشتر» منتخب جشواره قرار گرفتیم که لوح تقدیر تقدیم گروه گردید. اضافه کنم قبل از انقلاب در شوشتر در رشته تئاتر فعالیت داشتم٬ سال ۱۳۵۶به همراه گروه هنری پژواک باشرکت در اولین جشنواره تئاتر شهرستانهای استان خوزستان٬ بعنوان بهترین بازیگر جشنواره ، دیپلم افتخار نصیبم گردید.
۷- چه تعداد آثار خوانندگی در کارنامه کاری خود دارید؟
چون تولید کار موسیقی بجز انتخاب شعر ٬تنظیم آهنگ و ضبط٬ علی الخصوص از نظر کیفی نیاز به وقت و سرمایه گذاری قابل توجه و تقریبا بدون برگشت دارد ٬فعلا آثاری ندارم .
۸- آیا قصد دارید در سال۹۶ کار هنری جدیدی داشته باشید؟
قصد داشته ام متاسفانه تاکنون میسر نشده است.
۹- آیا تاکنون از آثار هنری خود را به نیازمندان اهدا نموداید؟

بله .
۱۰- در پایان چه سخنی با مردم و مسئولان دارید؟
همانگونه که آگاهید چون موسیقی زبان گویای عواطف و احساسات٬ غم و شادیها و هیجان انسانهاست٬حقیقتی است نه غریب بلکه با روح و جان آدمی آشنا . خاصه در کشور عزیزمان امتزاج و آمیختگی این هنر تاریخی با ادبیات غنی و کهن این مرز و بوم به آن نقشی مسیحایی و جاودانه و موثر بخشیده است که کاربرد و ترویج آن در جامعه٬باعث ایجاد آرامش درونی انسانها و در نتیجه زمینه ساز رشد معنوی و صفات پسندیده و نرمال فردی و اجتماعی است. از مردم عزیزمان که تاکنون هوادار این رشته بوده اند توقع دارم در حد بضاعتشان از تولیدات و آثار هنرمندان موسیقی استقبال و حمایت نمایند.
از مسئولین انتظار دارم ٬در جایگاه و پُست اداری و سازمانی خود با عنایت و توجه به دغدغه های هنرمندان این عرصه٬ بیشترین اختیارات و توانمندی خود را در حفظ و اشاعه آن بکار گیرند.
باسپاس فراوان از جناب آقای مصطفی فتحی زاده خبرنگار محترم که این فرصت را فراهم نمودند که با مردم و مسئولان صحبتی داشته باشم./

www.peikshushtar.ir

کانال تلگرام سایت خبری پیک شوشتر :

@peikshushtar

 

0 دیدگاه ثبت شده در “مصاحبه خبرنگار پیک شوشتر با نوذر گلبهار از خوانندگان شوشتر”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرسنجی

به نظر شما بیشترین و مهمترین مشکل شوشتر که از نماینده مجلس انتظار دارید پیگیری کند چیست؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...

نظر سنجی

نظر شما در مورد سیستم جدید و قالب سایت پیک شوشتر چیست؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...

سرویس عکس پیک شوشتر