خاطراتی که مردم از پیک شوشتر دارند / از قطع برق مدارس تا کودک آزاری ستایش در شوشتر

 

بسیاری از مردم شوشتر خاطرات به یادماندنی از پیگیریها و تلاشهای خبرنگار پیک شوشتر در ذهن خود دارند . برخی از این خاطرات گرچه تلخ و ناراحت کننده بودند ولی با پیگیریهای خبرنگار پیک شوشتر موجب شد تا سرانجام این حوادث تلخ که می رفت به یک فاجعه دردناک تبدیل بشود به یک خاطره به یادماندنی و فراموش نشدنی در ذهن مردم شوشتر تبدیل گشت .

در زیر مروری می کنیم به دو خاطره به یادماندنی از پیگیریهای خبرنگار پیک شوشتر :

 

در آبان سال ۱۳۹۳ بود که رئیس وقت اداره آموزش و پرورش شوشتر خبر مهمی را اعلام نمود . تیتر خبر این بود  ” برق مدارس شوشتر به علت بدهی قطع می شود “

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان شوشتر گفت: برق مدارس این شهرستان به علت بدهی قطع می‌شود .

رئیس اداره آموزش و پرورش شوشتر در مصاحبه با خبرنگار سایت خبری پیک شوشتر افزود: مدارس شوشتر بیش از دویست میلیون تومان بدهی برق دارند که این بدهی قسط بندی شده بود ولی آموزش و پرورش توانست فقط یک قسط را به اداره برق پرداخت کند.

وی خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش با کمبود شدید اعتبارات روبرو است و قادر به پرداخت بدهی اقساط برق مدارس نیست.

ایشان تصریح کرد: اخطاریه قطعی برق مدارس شوشتر به آموزش و پرورش رسیده است و به زودی برق مدارسی که بدهی دارند قطع خواهد شد./

 

انتشار این خبر بسیاری از معلمان و خانواده های دانش آموز در شوشتر را به شدت نگران کرد . اما پیگیریهای مستمر خبرنگار پیک شوشتر برای جلوگیری از قطع برق مدارس در شهرستان شوشتر موجب شد تا با توافق اداره توزیع برق شهرستان شوشتر و اداره آموزش و پرورش ، برق مدارس شوشتر قطع نشود .

 

 

اما در شهریور سال ۱۳۹۳ یک خبر بسیار مهم و تلخ در سایت خبری پیک شوشتر منتشر شد که با پیگیریهای مستمر خبرنگار پیک شوشتر این حادثه تلخ به یک خاطره به یادماندنی در ذهن نه تنها مردم شوشتر بلکه در سراسر ایران و حتی ایرانیان مقیم کشورهای دیگر قرار گرفت .

تیتر خبر این بود :   جزییات تکاندهنده از کودک آزاری و شکنجه ستایش دختربچه ایی که به پارک شهید مطهری شوشتر پناه آورده است

 

متن خبر را بخوانید :

ستایش دختربچه ایی است که از خروس خوان صبح تا غروب آفتاب تنهای تنها در پارک مطهری شوشتر می نشیند. بخاطر اینکه اجازه ورود به خانه را ندارد. بخاطر اینکه اگر برود با فلاکس چای سوزانده می شود و بخاطر اینکه خانواده وی در دام اعتباد اند.

به گزارش سایت خبری پیک شوشتر ، ستایش دختربچه ایی که از سوی خانواده خود هر روز از منزل طرد و به پارک شهید مطهری شوشتر پناه می آورد ، جزییات تکاندهنده ایی در اختیار خبرنگار سایت خبری پیک شوشتر قرار داد .

ستایش می گوید پدرم مرا با چای داغ می سوزاند و کتک می زند و هر روز صبح باید از منزل خارج بشوم و چون جایی را ندارم مجبورم به پارک مطهری بروم تا شب که پدر و مادرم اجازه بدهند به منزل بروم .

ستایش حتی می ترسد از شکنجه های خانواده خود بیشتر بگوید و در مقابل پرسش خبرنگار ما سکوت می نماید .

او می گوید پدر و مادرم اجازه نمی دهند روزها در منزل بمانم و مرا بیرون می کنند و به ناچار در پارک شهید مطهری می مانم . این در حالی است که هیچکس از روزهای سختی که ستایش سپری می نماید اطلاع چندانی ندارد .

نکته تکان دهنده ستایش تنها به شکنجه و طرد از منزل از سوی والدین خود ختم نمی شود بلکه ستایش حتی تاکنون به مدرسه هم نرفته است و نمی داند چند سال سن دارد؟

ستایش هم اکنون روزها را در پارک شهید مطهری شوشتر می گذراند و قطعا باید آزمایشهای تخصصی پزشکی و روانشناسی بر روی ستایش صورت گیرد تا ابعاد این کودک آزاری فجیع در شوشتر روشن گردد .

ستایش می گوید : پدرم ، من و خواهر کوچکترم را کتک می زند .

این دختربچه که هم اکنون در پارک شهید مطهری شوشتر پناه آورده است به خبرنگار ما گفت : پدرم مرا با شیلنگ می زند و مجبورم هر روز از صبح تا شب به پارک بیایم .

از صبح زود که برای گرفتن گزارش از ستایش در مسیر پارک شهید مطهری شوشتر بودم ، ستایش را مشاهده نمودم که به تنهایی و با یک لباس ساده به طرف پارک می رود .

ستایش را صدا زدم و با همدیگر وارد پارک مطهری شوشتر شدیم . ستایش ابتدا سوار تاب شد و به من گفت عمو مرا تاب بده می خواهم تاب بخورم .

من نیز ستایش را سوار تاب نمودم تا بازی نماید و بعد از نیم ساعت مشاهده نمودم که از شیلنگی که فضای سبز و درختان پارک را آبیاری می نمایند آب خورد .

بار دیگر گفت عمو می خواهم سوار سرسره بشوم و ایستادم تا سوار سرسره شد و نظاره گر صحنه ایی بودم که در نزد خود می گفتم ستایش تا کی باید هر روز به پارک مطهری شوشتر بیاید و آینده ستایش چه می شود؟

آیا نباید دستان پر مهری ستایش را از منجلاب کودک آزاری در شوشتر نجات بدهد؟ آیا کسی پاسخگوی آثار شکنجه بر روی بدن ستایش است؟ فردای ستایش چه می شود و آیا دیگر شاهد آزار کودکان معصوم نمی باشیم؟

فرمانده نیروی انتظامی: ورود به پرونده ستایش تنها در صلاحیت دادستانی است

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان شوشتر در مصاحبه با خبرنگار پیک شوشتر گفت : ورود به پرونده کودک آزاری ستایش تنها در صلاحیت دادستان محترم شوشتر می باشد .

سرهنگ بهروز حسنوند افزود : باید نیروی انتظامی مجوز دستور مقام قضایی داشته باشد تا بتواند به پرونده کودک آزاری ستایش ورود نماید و این امر تنها در صلاحیت دادستان محترم شوشتر می باشد .

درخواست مردم از دادستان شوشتر : ستایش را نجات بدهید

انتشار اخبار و تصاویر آثار شکنجه بر روی بدن ستایش دختربچه ایی که در شوشتر مورد کودک آزاری قرار می گیرد موجب شد تا مردم شوشتر انزجار خود را از کودک آزاری به ستایش نشان بدهند .

تماسهای گرفته شده با ما حاکی از عصبانیت شهروندان به کودک آزاری ستایش در شوشتر می باشد و از دادستان محترم این شهرستان درخواست نمودند تا ستایش را از کودک آزاری توسط والدین خود نجات بدهد .

همسایگان محله ستایش نیز عنوان نمودند که ستایش در وضعیت خوبی به سر نمی برد و اعتیاد دامن این خانواده را گرفته است .

معتمدین محله ستایش می گویند نمی دانیم چرا تاکنون برخوردی صورت نگرفته است .

افراد معتمد محله ستایش به خبرنگار ما گفتند که باید با عاملان کودک آزاری ستایش برخورد جدی و قانونی صورت گیرد تا درس عبرت برای دیگر والدین و افرادی بشود که کودکان معصوم را شکنجه و آزار می دهند .

معتمدین و اهالی محله ستایش عنوان نمودند که امیدواریم هرچه زودتر دادستان محترم شوشتر با این کودک آزاری برخورد و ستایش و خواهرش را نجات بدهند .

ورود بهزیستی به ماجرای ستایش

بعد از مطلع شدن اداره بهزیستی شوشتر ، رئیس این اداره در مصاحبه با خبرنگار پیک شوشتر گفت : تصاویر دلخراش کودک آزاری دختربچه ایی به نام ستایش را مشاهده نموده ایم و بسیار تکاندهنده می باشد .

نرگس بهداروند افزود : بهزیستی شهرستان شوشتر نمی تواند بدون حکم قضایی دادستانی اقدام نماید و منتظر دستور دادستان محترم شوشتر می باشیم .

ایشان خاطرنشان نمود : هر لحظه که دادستان محترم شوشتر دستورات قضایی را صادر نمایند ، بهزیستی آمادگی اقدام فوری برای نجات ستایش از کودک آزاری را دارد .

وی تصریح نمود : ابعاد این کودک آزاری باید روشن گردد و در قانون جرم کودک آزاری نیز مشخص می باشد .

یک وکیل شوشتری وکالت رایگان پرونده ستایش را پذیرفت

وکیل پایه یک دادگستری در شوشتر در مصاحبه با خبرنگار پیک شوشتر اعلام کرد : آماده پذیرش وکالت رایگان پرونده ستایش می باشم

وی گفت : آمادگی دارم وکالت پرونده ستایش دختربچه ایی که مورد کودک آزاری قرار گرفته است برعهده بگیرم .

سیدبهروز حسینی افزود : قانون اجازه داده است در جرائم کودک آزاری و در صورت عدم صلاحیت والدین ، حضانت کودک از پدر و مادر سلب گردد .

وی خاطرنشان نمود : همچنین در صورت اثبات کودک آزاری باید برعلیه افرادی که مرتکب کودک آزاری به ستایش شده اند اعلام جرم بشود .

حسینی تصریح کرد : برای پذریش وکالت رایگان پرونده ستایش – ع آمادگی خود را اعلام می نمایم .

یک خانواده ایرانی مقیم کانادا حاضر به قبول حضانت ستایش شد

یک خانواده ایرانی تبار مقیم کانادا حاضر به قبول حضانت ستایش دختربچه ایی که مورد کودک آزاری در شوشتر قرار گرفته است شد .

آغاز تحقیقات دادستانی شوشتر

تحقیقات دادستانی شوشتر درباره دختر بچه‌ایی که مورد کودک‌آزاری قرار گرفته و آثار جراحت‌های زیادی روی بدن او وجود دارد آغاز شد.

به گزارش سایت خبری پیک شوشتر ، ستایش وقتی مورد پرسش خبرنگار قرار گرفت، گفت: «پدر و مادرم از من می‌خواهند هرروز صبح از خانه بیرون بروم و آخر شب به خانه برگردم آنها نمی‌گذارند در خانه بمانم، معتاد هستند و مواد مصرف می‌کنند، من نمی‌دانم در خانه چه می‌گذرد.»

این تنها آزاری نبود که ستایش از آن صحبت کرد، روی دست‌های دختربچه آثار جراحت‌های شدید که البته رو به بهبود است نیز دیده می‌شد.

ستایش گفت: «پدرم من و خواهر کوچک‌ترم را کتک می‌زند. او مرا با شیلنگ می‌زند و مجبورم هرروز از صبح تا شب به پارک بیایم.» ستایش که حدودا هشت‌ساله به نظر می‌رسد به گفته خودش بارها با چای داغ سوزانده شده ‌است و آثار سوختگی‌های شدید روی بدن او مشخص است.

دختربچه در حالی روزها را در پارک به شب می‌رساند که هیچ آذوقه‌ایی ندارد و چند شهروند به‌صورت داوطلبانه هرروز برای او خوراکی می‌برند. افراد داوطلب به نوبت هرروز صبح بعد از اینکه ستایش از خانه خارج می‌شود او را تا پارک همراهی می‌کنند و تا زمانی که او در پارک باشد کنارش می‌نشینند تا از او مراقبت کنند. وقتی ماموران اورژانس اجتماعی بهزیستی برای بررسی وضعیت ستایش مقابل خانه او رفتند پدر و مادرش حاضر نشدند در خانه را باز کنند و از آنجایی که حکمی برای ورود به منزل نیز وجود نداشت ماموران اورژانس به ناچار از اهالی محل تحقیق کردند. همسایه‌های ستایش تایید کردند پدر و مادر این کودک معتاد هستند. آنها حتی گفتند چندوقت قبل ستایش برای مدتی ناپدید شد.

دادستان وقت شوشتر اعلام کرد برای بررسی این موضوع وارد عمل شده و تحقیقات گسترده‌ایی را آغاز کرده‌است.

دادستان وقت شوشتر گفت: « اولین‌بار این خبر را روی سایت‌ پیک شوشتر مشاهده و بلافاصله هم دستور بررسی این موضوع را صادر کردم.» وی گفت: «آنچه مسلم است این کودک وضعیت مناسبی ندارد . حکم حضانت ستایش تا روشن شدن وضعیت وی به بهزیستی سپرده خواهد شد.» وی درباره اینکه گفته می‌شود ستایش خواهری نیز دارد و به نظر می‌رسد جان آن کودک هم در خطر باشد گفت: «هر تعداد بچه که در آن خانه باشند و خطری آنها را تهدید کند به‌صورت موقت و تا زمان تصمیم‌گیری به بهزیستی سپرده خواهند شد.»  وی درباره اینکه اگر پدر و مادر این کودک در را به روی آنها باز نکنند چه اتفاقی خواهد افتاد گفت: «در آن صورت با حکم ورود به منزل به تحقیق خواهیم پرداخت و من شخصا حکم را صادر می‌کنم و اطمینان می‌دهم با ورود دادستانی به این پرونده دیگر خطری ستایش را تهدید نخواهد کرد.»

نرگس بهداروند ، رییس بهزیستی شوشتر نیز در این‌باره به خبرنگار پیک شوشتر گفت: «زمانی که در جریان وضعیت بد این کودک قرار گرفتیم بلافاصله اقدامات خود را آغاز کردیم. متاسفانه چون حکم دادستانی نداشتیم نتوانستیم وارد منزل شویم و تحقیقات کاملی انجام دهیم. با اعلام گزارش به دادستانی، پرونده به‌صورت ویژه تشکیل شد و اقدامات قانونی نیز در این خصوص انجام گرفته‌ است و امیدواریم بتوانیم خیلی زود ستایش را از آن خانه خارج کنیم.»

وی گفت: « بار اولی که گزارش به ما رسید ، ماموران اورژانس اجتماعی برای بررسی موضوع به خانه ستایش رفتند اما پدر و مادر این کودک در را قفل کردند. بار دوم پدر کودک در را باز کرد و مددکاران ما با توجه به صحبت‌های پدر کودک اعلام کردند او در وضعیتی نیست که بتواند از فرزندش مراقبت کند البته مددکاران هنوز موفق به صحبت با مادر این کودک نشده‌اند و او آن زمان در خانه نبود.»

بهداروند درباره آثار جراحت‌های شدید که روی بدن ستایش است، گفت: «آنچه مسلم است این بچه آسیب جدی دیده اما اینکه چطور و توسط چه کسی این آسیب به او وارد شده هنوز معلوم نیست. ما به‌زودی ستایش و هر کودکی که در آن خانه باشد را به بهزیستی منتقل خواهیم کرد و تا زمانی که اطمینان حاصل نکنیم آنها در امنیت هستند بچه‌ها در بهزیستی خواهند ماند. بهزیستی و دادستانی تعامل خوبی در این پرونده دارند.»

رییس بهزیستی خبرداد : دادستان شوشتر دستور احضار پدر و مادر ستایش را صادر کرد / بهزیستی شوشتر ستایش و خواهرش را تحویل می گیرد

رییس اداره بهزیستی شهرستان شوشتر گفت : دادستان محترم شوشتر هم اکنون دستور احضار پدر و مادر ستایش را صادر کرد .

نرگس بهداروند در مصاحبه با خبرنگار پیک شوشتر افزود : در پی انتشار تصاویری از آثار شکنجه و کودک آزاری بر بدن ستایش ، دستور احضار و تحقیقات قضایی از پدر و مادر ستایش را صادر کرد .

وی خاطرنشان نمود : بهزیستی شوشتر گزارش کودک آزاری ستایش را به دادستان ارجاع نموده است و هم اکنون نیز ، دستورات قضایی دادستان برای تحقیقات صادر شده است .

ایشان اظهار کرد : کودک آزاری جرم است و بهزیستی شوشتر ستایش و خواهرش را از والدین آنها تحویل می گیرد و تا زمانی که وضعیت حضانت ستایش و خواهرش روشن گردد ، نزد بهزیستی خواهند ماند .

بهداروند تصریح کرد : اینکه با پدر و مادر ستایش چه برخوردی خواهد شد در صلاحیت دادگستری می باشد و بهزیستی شوشتر فقط می تواند ستایش و خواهرش را در مراکز شبانه روزی خود نگهداری نماید .

ستایش تحویل بهزیستی شوشتر داده شد

روز بعد رئیس اداره بهزیستی شهرستان شوشتر در مصاحبه با خبرنگار پیک شوشتر گفت : ستایش تحویل بهزیستی شهرستان شوشتر شد .

نرگس بهداروند افزود : ستایش ظهر امروز با حکم دادستان محترم شهرستان شوشتر به بهزیستی تحویل داده شد .

وی تصریح کرد : در پی انتشار اخبار و تصاویری از کودک آزاری ستایش ، دادستان محترم شهرستان شوشتر شخصا با ورود به این پرونده دستور پیگیری پرونده کودک آزاری و تحویل ستایش به بهزیستی را صادر نمود .

بهداروند خاطرنشان کرد : هم اکنون ستایش با حکم دادستانی تحویل بهزیستی می باشد تا خطر کودک آزاری وی را تهدید نکند ./

 

www.peikshushtar.ir

0 دیدگاه ثبت شده در “خاطراتی که مردم از پیک شوشتر دارند / از قطع برق مدارس تا کودک آزاری ستایش در شوشتر”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرسنجی

به نظر شما بیشترین و مهمترین مشکل شوشتر که از نماینده مجلس انتظار دارید پیگیری کند چیست؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...

نظر سنجی

نظر شما در مورد سیستم جدید و قالب سایت پیک شوشتر چیست؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...

سرویس عکس پیک شوشتر