کشت ۲ هزار و ۱۰۰ هکتار نیشکر در مزارع کشت و صنعت امام خمینی(ره) شوشتر / درخشش دانش‌آموزان ابتدایی کشت و صنعت امام خمینی (ره) در آزمون مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی

 

مدیرعامل کشت و صنعت امام خمینی (ره) شوشتر گفت: کار کشت نیشکر در سطح ۲ هزار و ۱۰۰ هکتار از مزارع کشت و صنعت امام خمینی(ره) شهرستان شوشتر به اتمام رسید.
به گزارش سایت خبری پیک شوشتر ، ناصر مجدی اظهار کرد: مزارع قابل کشت نیشکر حدود ۱۲ هزار هکتار است که با توجه به بهره برداری چند ساله از نیشکر به طور میانگین سالیانه در سطح  ۲ هزار هکتار نیز کشت جدید صورت می گیرد.
وی با اشاره به اشتغال بیش از ۸۰۰ نیروی بومی منطقه برای کشت نیشکر افزود: با بکارگیری هشت پیمانکار بومی منطقه، عملیات کشت نیشکر از ۱۷مرداد آغاز و سوم مهر به اتمام رسید.
وی از پیش ‌بینی تولید ۱۰۰ هزار تن شکرخام در این شرکت تولیدی خبر داد و گفت: این مقدار شکر با برداشت ۹۰۰ هزارتن نیشکر از سطح ۱۰ هزار هکتار صورت خواهد گرفت. وی ادامه داد: کار برداشت نیشکر از ابتدای آبان آغاز خواهد شد.

همچنین دانش‌آموزان دبستان های کشت و صنعت امام خمینی (ره) در آزمون مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی شهرستان شوشتر درخشیدند.
دانش آموزان دبستان پسرانه امام خمینی (ره) و دبستان دخترانه یادگار امام خمینی (ره) ( دبستان های شهرک دانیال ) در آزمون مدارس تیزهوشان و مدارس نمونه دولتی شهرستان شوشتر در سال تحصیلی جدید افتخارآفرینی کردند.
در مدرسه ابتدایی دخترانه یادگار امام خمینی (ره) دانش آموزان: فاطمه سهرابی ، نرگس ساکی پور ، کیانا مهرآرین ، فاطیما چهارمحالی ، زهرا داودی تبار ، مهسا ابراهیمی نژاد ، سیده فاطمه میرابراهیمی ، فاطمه صالحی قلعه سفید ، هدیه خلیلی اسنکی ، مریم دانشیان ، مهسا شحیطاوی و فاطمه سعیدی نسب ، جزو پذیرفته شدگان این آزمون ها بودند.
همچنین در مدرسه پسرانه امام خمینی (ره) نیز محمد امین میثمی ، امیر سینا مرادی ، فواد عنافچه ، مرتضی افتخار و محمد مهدی منجزی دانش آموزان پایه ششم در دو آزمون ورودی مدارس تیزهوشان و مدارس نمونه دولتی سال تحصیلی جدید پذیرفته شدند.
پذیرش این دانش آموزان در آزمون های مذکور افتخاری دیگر برای کشت و صنعت امام خمینی (ره) و مجموعه شرکت توسعه نیشکر را رقم زد و نشان داد که با تلاش دانش آموزان ، همت و راهنمایی معلمان و حمایت خانواده ها و همچنین با برنامه ریزی و ایجاد بستر مناسب فرهنگی در مدارس از سوی کشت و صنعت امام خمینی (ره) ، می توان گام های موثر و مثبتی را در جهت بهبود کیفیت آموزشی برداشت.
گفتنی است ، آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی ویژه پایه ششم دبستان ، همه ساله به منظور استعدادیابی در آموزش و پرورش برگزار می‌گردد که با اعلام نتایج به صورت سراسری از طریق آموزش و پرورش ، اسامی راه یافتگان به مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی اعلام می شود

0 دیدگاه ثبت شده در “کشت ۲ هزار و ۱۰۰ هکتار نیشکر در مزارع کشت و صنعت امام خمینی(ره) شوشتر / درخشش دانش‌آموزان ابتدایی کشت و صنعت امام خمینی (ره) در آزمون مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرسنجی

به نظر شما بیشترین و مهمترین مشکل شوشتر که از نماینده مجلس انتظار دارید پیگیری کند چیست؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...

نظر سنجی

نظر شما در مورد سیستم جدید و قالب سایت پیک شوشتر چیست؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...

سرویس عکس پیک شوشتر