سایه بی توجهی شهرداری شوشتر بر سر بام شوشتر / بام شوشتر منطقه زیبای تفریحی و توریستی است

 

بی‌توجهی و بی‌خیالی مسئولان شهرداری و مدیران شهری شوشتر باعث شده تا ” بام شوشتر ” که یکی از نقاط بسیار زیبا و جذاب گردشگری شوشتر می باشد به حال خود رهابشود .

منطقه بام شوشتر باعث شده تا مردم در روزهای تعطیل و مسافران در ایام فراغت و اوج سفرها به این نقطه مُفَرَح سری بزنند ، اما آیا مسئولان و به ویژه شهرداری شوشتر برای بهبود وضعیت این جاذبه‌ طبیعی منحصر به فرد کاری کرده‌اند؟

نخاله‌های ساختمانی و آشغال انباشته شده در اطراف و ابتدای جاده بام شوشتر ، بیشترین نقطه منفی شهرداری شوشتر در سایه بی توجهی آن بود که به چشم می‌خورد.

متاسفانه شهرداری شوشتر حتی حاضر نشده است که ابتدای جاده بام شوشتر که خاکی می باشد را آسفالت نماید . این در حالی است که شهرداری شوشتر می بایست جاده ورودی بام شوشتر را به صورت جاده دوطرفه و با درختکاری وگُلکاری ، زیبا نماید .

چشم‌انداز بسیار زیبای بام شوشتر و دورنمای دل‌انگیز آن از شهر ، بسیار زیبا است که متاسفانه مورد بی مهری شهرداری شوشتر قرار گرفته است.

در بدو ورود به این مکان توریستی، آن چه چشمان آدمی را آزار می‌دهد ، وجود نخاله‌های ساختمانی و زباله‌های بسیار است که حکایت از بی‌توجهی شهرداری شوشتر می دهد .

متاسفانه جاده بام شوشتر نیز فاقد روشنایی ، گاردریل ، خط کشی و تابلوهای راهنمایی و رانندگی می باشد و همین ناایمن بودن در جاده بام شوشتر ، باعث شده که هر از گاهی شاهد سقوط یک خودرو باشیم و تاکنون نیز هیچ دستگاهی پاسخگوی جاده غیرایمن بام شوشتر نیست .

تنها راه ایمن شدن بام شوشتر در سایه بی توجهی مسئولان شهری که حاضر نیستند مسئولیت این جاده را برعهده بگیرند ، ورود دادستانی به موضوع غیرایمن بودن جاده بام شوشتر می باشد تا مسئولان مربوطه فکری اساسی بنمایند .

در منطقه زیبای بام شوشتر که می تواند به یک منطقه توریستی و گردشگری تبدیل گردد ، هیچگونه امکانات تفریحی ، رفاهی و خدماتی موجود نمی باشد و این در حالی است که در برخی دیگر از شهرهای ایران مانند ملایر توجه ویژه ایی به بام شهر خود داشته باشند .

مثلا بام ملایر به عنوان بزرگترین طرح تفریحی و توریستی استان همدان و غرب کشور قرار گرفته است . جدول کشی ، آسفالت و سنگفرش مسیر جاده بام ملایر ، ساخت آلاچیق ، نصب تجهیزات ورزشی ، ساخت و نصب مجسمه هایی از ایران باستان ، احداث سرویس بهداشتی ، رستوران ، ساخت آبشار مصنوعی ، دیواره سنگ نوردی و صخره نوردی تنها بخشهایی از بام ملایر هستند که انجام گرفته است . توسعه صنعت گردشگری ، اشتغال و پُرکردن اوقات فراغت شهروندان از جمله اهداف بام ملایر بوده که با موفقیت صورت گرفته است ولی متاسفانه شهرداری و شورای شهر شوشتر نسبت به ایجاد منطقه گردشگری و توریستی بام شوشتر هیچ اقدامی انجام نمی دهند .

منطقه زیبای بام شوشتر نه تنها در صورت توجه ویژه شهرداری و شورای شهر شوشتر می تواند به عنوان یک منطقه ویژه تفریحی و گردشگری تبدیل بشود بلکه می تواند باعث اشتغال زایی برای جوانان شهرستان شوشتر نیز بشود . شهروندان نیز اجرای طرح تفریحی و توریستی بام شوشتر را باید از شهرداری و شورای شهر شوشتر مطالبه جدی بنمایند و بی توجهی به این منطقه زیبای تفریحی و توریستی بام شوشتر غیرقابل قبول می باشد .

حال باید دید که شهرداری و شورای شهر شوشتر ، فرمانداری شوشتر ، اداره راه و شهرسازی ، اداره حفاظت محیط زیست ، اداره میراث فرهنگی و گردشگری و پلیس راهنمایی و رانندگی و سایر دستگاههای متولی در شوشتر پس از انتشار این گزارش چه اقداماتی را برای ایجاد منطقه تفریحی و توریستی بام شوشتر انجام می دهند ./

 

گزارش : مصطفی فتحی زاده ، خبرنگار

 

0 دیدگاه ثبت شده در “سایه بی توجهی شهرداری شوشتر بر سر بام شوشتر / بام شوشتر منطقه زیبای تفریحی و توریستی است”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرسنجی

به نظر شما بیشترین و مهمترین مشکل شوشتر که از نماینده مجلس انتظار دارید پیگیری کند چیست؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...

نظر سنجی

نظر شما در مورد سیستم جدید و قالب سایت پیک شوشتر چیست؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...

سرویس عکس پیک شوشتر