مصاحبه پیک شوشتر با مدیرعامل سازمان آتش نشانی شوشتر

 

سیدمهدی ایوبی مدیرعامل سازمان آتش نشانی شوشتر جهت انعکاس فعالیتهای این سازمان با خبرنگار سایت خبری پیک شوشتر مصاحبه ایی انجام داده است که در زیر متن کامل این مصاحبه را می خوانید :

 

 

۱- گویا آتش نشانی شوشتر یک جوان که قصد خودکشی را داشته است نجات داده است . ماجرا را شرح دهید؟

یک جوان ۲۵ ساله قصد داشت از بام شوشتر خودکشی کند که با تماس تلفنی با آتش نشانی سریعا به محل اعزام شدیم و با استفاده از روشهای خاص ایشان را نجات دادیم و تحویل خانوده وی قرار دادیم .

۲- اخیرا یک عضو شورای شهر شوشتر عضو ناظر در آتش نشانی شوشتر شده است . کدام عضو شورای شهر و برای چه منظور می باشد؟

بله . آقای شاهین زلقی نائب رییس شورای شهر به عنوان عضو ناظر در سازمان آتش نشانی شوشتر منصوب شده است و ایشان می خواهند برای ارتقا و کیفیت تجهیزات و رفع مشکلات آتش نشانی گامهای خوبی بردارند .

۳- شهروندان بخصوص در بافت سنتی شوشتر باید برای پیشگیری از حادثه مانند ریزش ساختمان چه کار بکنند؟

در بافت سنتی شوشتر ، از شهروندان می خواهیم که برای پیشگیری از هر گونه حادثه مانند طوفان ، زلزله و غیره سریعا با شماره تلفن ۱۲۵ و یا شماره ۳۶۲۲۴۴۴۴ آتش نشانی شوشتر تماس حاصل نمایند تا در اولین فرصت نسبت به رفع حادثه اقدام نماییم .

۴- چه تجهیزات جدیدی برای سازمان آتش نشانی شوشتر خریداری شده است؟

یک سِت هیدرولیک ( برای رها کردن افراد حادثه دیده در خودرو ، یاز کردن درب خودروها ، افتادن سقف و تیرچه و غیره ) ، ۴ کپسول اکسیژن ، تجهیزات غواصی و مقادیر زیادی ماسک تنفسی که در مواقع بحران به شهروندان تحویل می دهیم .

۵- چه درخواستی از مسئولان شوشتر دارید؟

از مقامات شوشتر تقاضا داریم که زیرزمین های زمان جنگ را به عنوان پناهگاه در مواقع بحران بازسازی نمایند و در اختیار سازمان آتش نشانی شوشتر قرار بدهند . همچنین از مسئولان درخواست داریم در مناطق مختلف شوشتر ، سالنهای جدید مدیریت بحران احداث نمایند زیرا شوشتر تنها یک سالن مدیریت بحران دارد و هنگام حادثه های بزرگ ، این سالن پاسخگوی مردم شوشتر نیست .

۶- چه تجهیزات جدیدی قرار است برای آتش نشانی شوشتر خریداری بشود؟

تعدادی خودروهای سبک و سنگین به زودی برای آتش نشانی شوشتر خریداری خواهد شد . البته با همکاری شورای شهر ، شهردار و عضو ناظر شورای شهر می خواهیم تجهیزات جدیدتر خریداری نماییم تا آتش نشانی شوشتر مجهزتر بشود .

۷- گویا به جنابعالی هم در سازمان آتش نشانی خوزستان مسئولیت جدید داده شده است؟

بله . بنده اخیرا عضو کارگروه ایمنی آتش نشانی استان خوزستان جهت بازدید و ارزیابی ایستگاههای آتش نشانی شمال خوزستان منصوب شده ام .

۸- آیا برای تکمیل نیروی انسانی در آتش نشانی شوشتر اقدامی شده است؟

تعدادی نیروی انسانی از طریق آزمون سراسری استخدام شده اند که در سال ۱۳۹۷ در آتش نشانی شوشتر بکارگیری خواهند شد .

۹- چه تعداد آتش نشان داوطلب را آموزش داده اید؟

تعداد ۱۲۰ نفر آتش نشان داوطلب مرد و زن را آموزش داده ایم که در مواقع بحران از آنها استفاده خواهد شد . همچنین شهروندانی که تمایل دارند به عنوان آتش نشان داوطلب با آتش نشانی شوشتر همکاری کنند می توانند به آتش نشانی شوشتر مراجعه و ثبت نام کنند .

۱۰- مراکز بهداشتی را هم آموزش داده اید؟

بهورزهای مراکز بهداشت شوشتر و حومه را آموزش مقدماتی خاموش کننده های دستی را داده ایم .

۱۱- به دانش آموزان هم آموزش می دهید؟

بله . قصد داریم تمام مدارس شوشتر را با همکاری اداره آموزش و پرورش ، آموزش بدهیم . ضمنا بروشورهایی در خصوص فرهنگ ایمنی و آتش نشانی در مدارس و مهد کودک ها توزیع نموده ایم .

۱۲- در خصوص پیشگیری چه اقداماتی انجام داده اید؟

با آموزش و فرهنگ سازی در خصوص ایمنی و آتش نشانی به شهروندان و دانش آموزان توانستیم شاهد کاهش اتفاقات و حوادث در شوشتر باشیم . همچنین اگر هر شهروندی که در آتش سوزیها از کپسولهای خاموش کننده دستی خود استفاده نماید ، آتش نشانی به صورت رایگان ، کپسول وی را شارژ مجدد می نماید تا فرهنگ کمک به دیگران در آتش سوزیها بیش از پیش نهادینه بشود .

۱۳- در پایان اگر صحبت خاصی دارید بیان کنید؟

در پایان می خواهم از نماینده محترم مردم شوشتر و گتوند در مجلس ، فرماندار محترم ، شهردار محترم ، شورای شهر شوشتر ، اعضای هیئت مدیره سازمان آتش نشانی و همچنین شورای سازمان آتش نشانی که یاری دهنده آتش نشانی شوشتر بوده اند و همچنین از کلیه پرسنل آتش نشانی شوشتر از آتش کاران تا فرماندهان عملیات در آتش نشانی شوشتر تقدیر و تشکر نمایم ./

0 دیدگاه ثبت شده در “مصاحبه پیک شوشتر با مدیرعامل سازمان آتش نشانی شوشتر”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرسنجی

به نظر شما بیشترین و مهمترین مشکل شوشتر که از نماینده مجلس انتظار دارید پیگیری کند چیست؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...

نظر سنجی

نظر شما در مورد سیستم جدید و قالب سایت پیک شوشتر چیست؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...

سرویس عکس پیک شوشتر