انتصاب حسین پنبه دانه پور به عنوان فرماندار شوشتر از نگاه ژورنالیستی و خبرنگاری

 

انتصاب حسین پنبه دانه پور به سمت فرمانداری شوشتر از چندین وجه حائز اهمیت است . اینکه چرا وی به این مسئولیت انتخاب شده است را در ادامه این گزارش خواهیم گفت ولی ابتدا نگاهی داشته باشیم به تعریف واژه فرماندار :

فرماندار فردی است که اداره یک شهرستان یا محدوده اداری کوچکتر از استان را بر عهده دارد . این مقام ، مسئولیت اجرای برنامه‌های انتخاباتی را نیز عهده دار است.

در ایران مسئولیت اداره یک شهرستان با فرماندار است. فرماندار بالاترین مقام مسئول در سطح شهرستان محسوب می شود و مدیریت برنامه ها، بودجه و هماهنگی ادارات دولتی و نهادهای دولتی در سطح شهرستان را بر عهده دارد.

ارتباط و هماهنگی ادارات، نهادهای انقلابی، نهادهای انتظامی، شورای اسلامی شهرهای بخش، شهرداری ها و موسسات عمومی غیردولتی فعال در سطح شهرستان از وظایف فرماندار است.

احراز شایستگی متناسب با ماهیت و ویژگی های اختصاصی منطقه محل مأموریت در قالب شایستگی های عمومی و شایستگی های اختصاصی و تخصص های مورد نیاز ، تایید استعلام های لازم از مراجع قانونی ذیربط ، طی کردن دوره های آموزشی تعیین شده برای مسئولیت فرمانداری ، از جمله دلایل انتخاب حسین پنبه دانه پور به سمت فرمانداری شوشتر بوده است که پس از تایید وزارت کشور و با حکم استاندار خوزستان صورت گرفته است .

همچنین حسین پنبه دانه پور از نیروهای بومی شوشتر ، دارای سابقه ریاست اداره مسکن و شهرسازی سابق شوشتر ، عضویت در شورای شهر شوشتر ، چهار سال فعالیتهای عمرانی و اجتماعی در شورای شهر ، عضو هیئت مدیره شهر جدید رامین و رییس اداره عمران و بهسازی شهری استان خوزستان را در کارنامه کاری خود دارد .

همگی این شاخصها باعث شد تا حسین پنبه دانه پور اعتماد وزارت کشور ، استاندار خوزستان ، نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس را کسب کند و بتواند مسئولیت سنگین فرمانداری شوشتر را برعهده بگیرد .

جوانی ، تجربه ، پُر انرژی بودن ، توانمندی ، داشتن روابط عمومی بالا ، خلاقیت در مدیریت ، توانایی انجام مسئولیت سنگین ، ایجاد هماهنگی بین ارگانها و ادارات شهرستان ، داشتن روحیه پیگیری مشکلات مردم ، ارتباط خوب با نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس برای رفع مشکلات شهرستان و ارتباط با کلیه دستگاهها و ارگانها برای همدلی و هماهنگی در جهت رفع مشکلات شهرستان ، همدلی بین همه اقوام شهرستان و توانایی به کارگیری امکانات دستگاهها در جهت برطرف نمودن گره های شهرستان از جمله خصوصیات بارز حسین پنبه دانه پور به عنوان فرماندار جدید شهرستان شوشتر می باشد .

برای اینکه یک شهرستان مانند شوشتر بتواند گامهای توسعه و پیشرفت را بردارد ، نیازمند همه این خصوصیات در یک فرماندار بوده که حسین پنبه دانه پور دارا می باشد .

در نهایت باید گفت که انتصاب حسین پنبه دانه پور به سمت فرماندار شهرستان شوشتر ، شواهدی از پیشرفت و توسعه در شهرستان شوشتر را نوید می دهد که وی در کنار سهراب گیلانی نماینده مردم شوشتر و گتوند می خواهد برای آبادانی و پیشرفت و سربلندی نام شوشتر و مردم این دیار ، گامهای بلندی را بردارد ./

 

گزارش : مصطفی فتحی زاده – خبرنگار

0 دیدگاه ثبت شده در “انتصاب حسین پنبه دانه پور به عنوان فرماندار شوشتر از نگاه ژورنالیستی و خبرنگاری”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرسنجی

به نظر شما بیشترین و مهمترین مشکل شوشتر که از نماینده مجلس انتظار دارید پیگیری کند چیست؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...

نظر سنجی

نظر شما در مورد سیستم جدید و قالب سایت پیک شوشتر چیست؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...

سرویس عکس پیک شوشتر