سرپرست فرمانداری شوشتر:حل مشکلات بخش شعبیه اولویت شورای اداری شوشتر است

 

سرپرست فرمانداری شوشتر گفت:شعیبیه در زمینه های عمرانی،خدماتی و فرهنگی نیازهای زیادی دارد که پیگیری و حل مشکلات آن از اولویت های شورای اداری شهرستان شوشتر است.

حسین پنبه دانه پور در بازدید یک روزه از بخش شعیبیه گفت: برخی از مشکلات در این بخش زیرساختی هستند و برای رفع آن نیازمند زمان بیشتری هستیم و برخی دیگر مشکلات در کوتاه مدت پیگیری و رفع می شوند.
وی افزود: یکی از مشکلاتی که کشاورزان این منطقه مطرح کردند مساله کمبود پمپ برای آبیاری ۹هزار هکتار طرح ۵۵۰ هزار هکتاری رهبر معظم انقلاب بود که در تماس تلفنی با مسئولان مربوطه استانی مقرر شد سه پمپ دیگر در یک هفته آینده در منطقه نصب و مشکل کمبود آب حل شود.
رییس شورای برنامه ریزی شوشتر ادامه داد:در زمینه عمران روستایی نیز پروژه های توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در حال انجام است اما تلاش می کنیم تا در شورای برنامه ریزی سهم عمران روستایی را در این بخش به صورت ویژه در نظر بگیریم.
وی با اشاره به مشکلات آب شرب در این بخش گفت: کیفیت آب شرب روستایی در سطح شهرستان مطلوب نیست و تلاش می کنیم تا با همکاری مسئولان استانی برای بهبود کیفیت این آب راه حلی مشخص شود.
سرپرست فرمانداری شوشتر افزود:امور عشایر در بند شعیبیه زیرساخت های مناسبی برای اسکان عشایر فراهم کرده که تلاش می کنیم با رفع منع کشت زمین های کشاورزی این منطقه، زمینه اسکان عشایر را فراهم کنیم.
وی اظهارکرد: عشایر جامعه ای مولد و پویا هستند که می توان از ظرفیت های اقتصاد مقاومتی برای تامین معاش، ایجاد درآمد و بالندگی جامعه عشایری از آن بهره گرفت از این رو در چارچوب اقتصاد مقاومتی، معیشت، اقتصاد، بهداشت و اسکان عشایر باید در اولویت قرار گیرد.
وی ادامه داد:اقدامات خوبی هم توسط سپاه ناحیه شوشتر برای محرومیت زدایی و اشتغال زایی در این بخش در حال انجام است که همه دستگاه های اجرایی برای هرگونه همکاری آمادگی کامل دارند.
سرپرست فرمانداری شوشتر گفت:شعیبیه با آب فراوان و خاک حاصلخیز یکی از قطب های کشاورزی خوزستان محصوب می شود که نیاز است زمینه ایجاد صنایع تبدیلی در این بخش فراهم شود.
وی با اشاره به پرداخت نشدن خسارت های سیل در این بخش اظهارکرد: سیلاب فروردین ۹۵خسارت زیادی به جاده های روستایی و محصولات کشاورزی در این بخش به جای گذاشت که انتظار می رود مسئولان مربوطه برای جبران این خسارت ها اهتمام بیشتری داشته باشند.

0 دیدگاه ثبت شده در “سرپرست فرمانداری شوشتر:حل مشکلات بخش شعبیه اولویت شورای اداری شوشتر است”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرسنجی

به نظر شما بیشترین و مهمترین مشکل شوشتر که از نماینده مجلس انتظار دارید پیگیری کند چیست؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...

نظر سنجی

نظر شما در مورد سیستم جدید و قالب سایت پیک شوشتر چیست؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...

سرویس عکس پیک شوشتر