مسئولان گوش کنید صدای بیکاری جوانان در شوشتر می آید

 

” من بیکار هستم ” . این جمله ایی است که بسیاری از جوانان شوشتر دارند فریاد می زنند و شغل می خواهند .

مطالبه اشتغال در شوشتر حق جوانان این شهرستان است .

برخی از جوانان می گویند به هر مسئول و یا هر جای دیگر برای اشتغال مراجعه می کنیم پاسخ منفی می گیریم . باید چه کنیم؟

این غصه و درددل جوانان شوشتر است که از مسئولان این شهرستان گلایه دارند .

برخی از خانمها می گویند شوهرم بیکار است . یکی دیگر از جوانان شوشتر می گوید مسئولان در پاسخ درخواست اشتغال ، به من می گویند این معضل کشوری است و مختص شوشتر نیست .

اما برای اینکه مسئولان شوشتر از بالاترین رده تا پایین ترین رده برای توجیه بیکاری در شوشتر این جمله را به جوانان بیکار ندهند باید بگویم که بارها در مصاحبه هایی که با جهانگردان و توریستها در شوشتر داشته ام به ما گفته اند اگر مسئولان شوشتر بلد باشند صنعت توریست و گردشگری را در شوشتر تقویت و حمایت نمایند نباید حتی یک بیکار در شوشتر پیدا بشود .

برای اینکه بیشتر این پیام دریافت بشود لازم است صحبتهای جهانگردان را در شوشتر بنویسم تا چاره ایی اندیشیده بشود :

جهانگرد اسپانیایی در شوشتر می گوید زمانی که خواستم جهانگردی خود را شروع کنم به من گفتند اگر ایران رفتید حتما به شوشتر مسافرت کنید . پرسیدم چرا باید به شوشتر بروم؟ به من گفتند چون شوشتر یک شهر تاریخی است و آثار تاریخی شوشتر به ثبت جهانی رسیده است . این جهانگرد اسپانیایی می گوید : من قبل از سفر به شوشتر پیش خودم فکر می کردم در شوشتر آنقدر زیرساختهای گردشگری و انواع هتلها ، موزه ، فرودگاه و غیره فراهم است که در شوشتر یک نفر بیکار پیدا نمی شود ولی وقتی به شوشتر آمدم متاسفانه شاهد پرسه زدن بی هدف جوانان در خیابانهای شوشتر بودم و این نشان می دهد که در شوشتر آمار بیکاری بالا است .

جهانگرد بلژیکی در شوشتر هم می گفت: زمانی در شهر ما هم ، جوانان بیکار بودند ولی مسئولان شروع به فراهم نمودن زیرساختهای گردشگری نمودند و با تبلیغات توانستند توریستها را به شهر ما جذب نمایند . مسافرخانه ها ، هتلهای ستاره دار ، رستورانها ، کافی شاپها ، فست فودها و غیره راه اندازی شدند و جوانان ما دیگر بیکار نیستند . این جهانگرد می گفت شوشتر سه نوع توریست دارد . توریست آثار مذهبی ، توریست آثار تاریخی و توریست طبیعت شوشتر .

جهانگرد آلمانی هم در شوشتر گفت: درآمد صنعت توریست و گردشگری می تواند حتی از درآمد نفت هم بالاتر باشد به شرطی که بتوانید توریستها را جذب شوشتر نمایید و تبلیغات آثار تاریخی شوشتر می تواند هم باعث جذب توریست بشود و هم می تواند اشتغال زایی ایجاد کند و بیکاری را برطرف کند .

در قانون اساسی هم آمده است که همه افراد تحصیکرده دانشگاهی ، دیپلم و زیر دیپلم و حتی بی سواد ، حق داشتن شغل دارند .

اصل ۲۸ قانون اساسی ـ هر کس حق دارد شغلی را که بدان مایل است و مخالف اسلام و مصالح عمومی و حقوق دیگران نیست برگزیند.
دولت موظف است با رعایت نیاز جامعه به مشاغل گوناگون برای همه افراد ، امکان اشتغال به کار و شرایط مساوی را برای احراز مشاغل ایجاد نماید.

حال چرا باید مردم شوشتر که در یک شهر تاریخی و جهانی زندگی می کنند از مشکل بیکاری رنج ببرند؟

برگزاری جلسات شورای اشتغال تنها زمانی برای مردم مهم است که نتایج قابل مشاهده داشته باشد و مردم ثمره این جلسات را مشاهده نمایند .

اگر مسئولان می خواهند سطح امنیت بالاتر برود و اگر مسئولان می خواهند جوانان در کوچه و خیابانهای شوشتر بدون هدف پرسه نزنند ، تنها راه حل آن ایجاد اشتغال است و با وعده دادن به جوانان ، مشکل اشتغال برطرف نمی شود ./

گزارش : مصطفی فتحی زاده – خبرنگار

 

0 دیدگاه ثبت شده در “مسئولان گوش کنید صدای بیکاری جوانان در شوشتر می آید”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرسنجی

به نظر شما بیشترین و مهمترین مشکل شوشتر که از نماینده مجلس انتظار دارید پیگیری کند چیست؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...

نظر سنجی

نظر شما در مورد سیستم جدید و قالب سایت پیک شوشتر چیست؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...

سرویس عکس پیک شوشتر