با کاشت نهال در کشت و صنعت امام خمینی(ره) فرا رسیدن روز درختکاری و منابع طبیعی گرامی داشته شد

 

 

 

به گزارش خبرنگار پیک شوشتر ، با حضور مدیرعامل و جمعی از کارکنان شرکت کشت و صنعت امام خمینی(ره) با کاشت نهال، روز درختکاری گرامی داشته شد.

مدیر عامل کشت و صنعت امام خمینی(ره)، پس از کاشت نهال بیان کرد: امروزه با صنعتی شدن جوامع بشری ، درختان نقش مهم تری در زندگی بشر ایفا می کنند چرا که به دلیل فعالیت کارخانجات صنعتی و نیز ازدیاد وسایل نقلیه عمومی و افزایش مواد آلاینده ، باعث کاهش میزان اکسیژن در هوا می شوند.
ناصر مجدی اظهار داشت: در چنین شرایطی مساله درخت و درختکاری راه حلی مناسب برای مبارزه با آلودگیهای مذکور به شمار می آید. ایجاد جنگلهای مصنوعی و فضای سبز در اطراف شهرها و مراکز صنعتی ، به تاسیس کارخانجات تولید اکسیژن می ماند.
مجدی اضافه کرد: بیش از ۱۰۵ هکتار در این کشت و صنعت فضای سبز وجود دارد و تلاش بر این است در سال جاری ، زمین های اطراف بخش صنعت را با کشت درختان مثمر ، نظیر نخیلات و مرکبات که با آب و هوای منطقه سازگاری دارند سطح فضای سبز را افزایش دهیم.
ناصر مجدی افزود : جهت آبیاری فضای سبز موجود از سیستم آبیاری قطره ایی استفاده می شود که در مصرف آب نیز صرفه جویی لازم صورت می گیرد.
وی ادامه داد : به طور خلاصه روز درختکاری بهانه ‌ایی است برای این که ما به محیط زیست احترام گذشته و آن را احیاء کنیم و یا حداقل آن را با دقت بیشتری نگه داری کنیم. امید است که با تلاش در این جهت، حتی با کاشتن یک نهال کوچک که یقیناً کاری پسندیده است به حفظ منابع طبیعی کمک کنیم.
شرکت کشت و صنعت نیشکر امام خمینی از جمله واحدهای هفتگانه شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی بوده که در ۳۰ کیلومتری جنوب شوشتر واقع شده است.

0 دیدگاه ثبت شده در “با کاشت نهال در کشت و صنعت امام خمینی(ره) فرا رسیدن روز درختکاری و منابع طبیعی گرامی داشته شد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرسنجی

به نظر شما بیشترین و مهمترین مشکل شوشتر که از نماینده مجلس انتظار دارید پیگیری کند چیست؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...

نظر سنجی

نظر شما در مورد سیستم جدید و قالب سایت پیک شوشتر چیست؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...

سرویس عکس پیک شوشتر